Wysokiej jakości odświeżacz powietrza dla Twojego mieszkania

Odświeżacze powietrza wykorzystujemy bardzo chętnie. Trudno dzisiaj spotkać wnętrza lokali mieszkalnych, wnętrz biurowych, w jakich zastałe powietrze nigdy nie jest poprawiane produktami zapachowymi w dyfuzorach, świeczkami wonnymi, bądź standardowymi odświeżaczami w aerozolu. Nikt z nas, kto planuje nigdy nie zastanawia się jednak, jak wysyłane są one od wytwórcy na sklepowe półeczki. Przyjrzyjmy się zatem, jak powinien przebiegać profesjonalny transport dużych ilości odświeżaczy do domu i samochodu.


Produkty zapachowe nie są substancjami niebezpiecznymi. Nie ma więc żadnych rygorystycznych przepisów, jakie określałyby, jakimi metodami przewozu można je wysyłać. Pojemniki zbiorcze zawierające odświeżacze do domu i samochodu mogą zatem być transportowane zarówno transportem morskim, transportem samolotowym, jak i drogowym. Wypada jednak mieć w pamięci, iż odświeżacze powietrza w aerozolu są pod ciśnieniem. Muszą więc być chronione przed słońcem a przede wszystkim ciepłym powietrzem. W przypadku, kiedy zbiornik zagrzeje się do powyżej pięćdziesięciu stopni Celsjusza, grozi jego wybuch. Produkty zapachowe należy przygotować do tranzytu umieszczając je w opakowaniach zbiorczych, których waga absolutnie nie ma możliwośći przekraczać trzydzieści kilogramów. Dopiero zgrzewki mogą zostać umieszczone na europaletach, które to powinno się prawidłowo opisać. Europaleta musi zostać oznaczona nalepką „LQ”.

Odświeżacze powietrza są kombinacją różnorodnych substancji chemicznych. Układając je do tranzytu powinno się mieć to na uwadze. Zwarzając na fakt, iż mogą to być substancje łatwopalne powinno się uczulić osoby je wiozące, aby na okres ich przewożenia wstrzymały się od palenia papierosów. Na wypadek, jeżeli w trakcie transportu doszło do zapłonu, to europalety zawierające produkty zapachowe można przygaszać wyłącznie gaśnicami proszkowymi. Przygaszanie za pomocą wody jest zabronione.

Produkty zapachowe bynajmniej nie są niebezpieczne. Należy natomiast mieć w pamięci, iż nie mogą być ogrzewane powyżej czterdzieści stopni Celsjusza. W czasie przewozu trzeba wziąć to pod uwagę, jak również to, iż temperatura mniejsza niż minus 10 stopni również nie jest właściwa do ich transportu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.