Posadzki anhydrytowe w domu i każdym wnętrzu

Posadzka jest jednym spośród najważniejszych tematów budowy. Częścią składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Dobrze wykonana wylewka musi być wolna od spękań, równa, wytrzymała na obciążenia i względnie od razu wysychać. W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka potrzebuje przekazywać ciepło instalacji grzejnej.

Nienagannie płaskie i jednolite posadzki

Zaletą wylewki anhydrytowej jest prawie perfekcyjnie prosta i jednolita powierzchnia. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej nadaje jej naturalne cechy samopoziomujące, co umożliwia otrzymać perfekcyjnie płaskie a także gładkie powierzchnie. Przygotowanie wylewki jest bardzo proste. Nie zmusza do wykorzystywania specjalnych narzędzi, z tego powodu da radę ją wykonać własnoręcznie, zmniejszając tym samym koszt prac remontowych. Na wierzchu wylewki anhydrytowej nigdy nie tworzy się skorupa spieku, a co za tym idzie nie wymusza ona dodatkowego wygładzania. Przykłady poprawnie wykonanych znajdują się pod adresem: wylewki anhydrytowe – profesjonalne realizacje – zobacz

posadzki anhydrytoweBłyskawiczny etap realizacji

Wylewkę anhydrytową przygotowuje się bardzo sprawnie oraz szybko. Etap budowy apartamentów uległ w ubiegłych miesiącach znacznemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i wykonawca poszukuje metody, która ułatwia zrealizowanie zaplanowanego celu przy jak najkrótszym czasie realizacji. Zastosowanie wylewki anhydrytowej zapewnia opcję wykonania ogromnych przestrzeni w szybkim terminie a także przy zaangażowaniu dosyć niewielkich sumptów robocizny.

Błyskawiczny okres schnięcia

Nadzwyczaj cenną zaletą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest krótki czas schnięcia. Zależny on jest od 3 podstawowych faktorów: gramatury wylewki, temperatury pomieszczenia plus rotacji powietrza. Doskonałe parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, że mamy możliwość położyć je w cieńszych warstwach (np. na powłoce styropianu starczy wyłącznie 35 mm). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od tradycyjnych nigdy nie wymagają okresu konserwacji. Oznacza to, że natychmiast po 2 dniach od wylania jest możliwość pomieszczenie wywietrzyć, tworząc cugi.

Podsumowując, minimalna gramatura oraz możliwość względnie ekspresowego wietrzenia sprawiają, iż okres wysychania wylewek anhydrytowych ulega konkretnemu skróceniu w zestawieniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych zbudowanych na ogrzewaniu podłogowym czas wysychania robi się jeszcze krótszy, bowiem już 7 dni licząc od przygotowania można włączyć ogrzewanie (wylewki cementowe po 28 dniach). Krótszy okres wysychania wylewki przekłada się na opcję spieszniejszego zainaugurowania prac wykończeniowych, a co za tym idzie ograniczenie czasu realizacji budowy.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.