Najbardziej popularne atrakcje w Szwajcarii

Grand Hotel de CauxByć może tytuł nie oddaje idealnie tego, co chcę Ci przekazać, niemniej jednak na pewno zyskasz wiele miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić, tym bardziej jeśli zamierzasz zostać w Szwajcarii na krótko. Oczywiście od Ciebie będzie zależało co najbardziej Cię interesuje i gdzie spędzisz weekend czy dłuższy urlop.

Jeśli lubiliście chodzić w dzieciństwie po drzewach i marzyliście o własnym domku na drzewie, to będzie to propozycja idealna dla Was. Otóż w Szwajcarii jest zlokalizowany specjalny nocleg, który może Ci te marzenia z dzieciństwa pomóc teraz spełnić. Dostępne są różne opcje domków, zarówno rodzinne, jak i dwu osobowe. Ceny również nie są szczególnie odstraszające, więc tym bardziej jest pokusa do skorzystania.

Vitznau Park HotelZapewne oglądaliście Hobbita i mieliście ochotę zamieszkać w podobnym domku jak on. W Szwajcarii znajdziesz niezwykle oryginalny hotel, który zamiast standardowych pokoi, proponuje swoim gościom nocleg w beczkach po winie. Niemniej jednak to nie wszystko, gdyż w zestawie otrzymujesz piękne widoki, ogród oraz plac zabaw dla dzieci. Wydawać by się mogło, że beczka nie może być zbyt komfortowym miejscem do spania, jednakże nic bardziej mylnego. Czego możesz się w niej spodziewać? Otóż wszystko zależy w dużej mierze od wybranego na samym początku standardu. W najstarszych beczkach znajduje się tylko łóżko, łazienki natomiast możesz szukać w pobliskiej stodole. Zaś nowe beczki są w stanie zaoferować Ci również prysznic i łazienkę.

Być może słyszałeś kiedyś o możliwości spędzenia nocy w więzieniu? Z jednej strony może wydawać się to nieco straszne, ale z drugiej dostarcza wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Miejscem, gdzie możesz liczyć na takie atrakcje jest Hotel Loewengraben. Warto zaznaczyć, że budynek w którym obecnie mieści się hotel, został zbudowany dawno temu, bo jeszcze w roku 1862 i do prawie 2000 roku służył jako więzienie. Można powiedzieć, że jest to miejsce szczególnie atrakcyjne dla młodych osób. Organizowane są tutaj liczne imprezy, gdzie można się dobrze bawić.

Również dla fanów wojska coś mamy ciekawego. Otóż jeśli chciałbyś osobiście przekonać się w jakich warunkach śpią żołnierze Szwajcarii, to będzie to dla Ciebie świetna propozycja. Możesz więc wybrać się do starej jednostki wojskowej, położonej w środku góry Vitznau. W zależności od wybranego pakietu możesz przespać się w swoim lub wojskowym śpiworze, pozwiedzać jednostkę z przewodnikiem czy zjeść prawdziwie wojskowe śniadanie.

Hotel w górach SzwajcariiPopularne są także górskie hotele, z których balkonów rozpościerają się naprawdę interesujące widoki. To szczególnie polecany sposób na spędzenie odrobiny czasu tylko ze swoją ukochaną osobą. Sam na sam, przy blasku świec i lampce dobrego wina. Co go wyróżnia? Otóż głównie to, że nie zaznasz tam wody bieżącej, prądu czy nawet parkingu. Aby się do niego dostać będziesz musiał nieco powędrować.

Warto więc bliżej zainteresować się takimi niezwykłymi miejscami, ponieważ może Ci to dać wiele ciepłych i emocjonujących niekiedy wspomnień.