Czy firma budowlana musi mieć pozwolenia?

    To chyba oczywiste, że najczęściej firma budowlana powinna posiadać stosowne zezwolenia. W naszym państwie, ale generalnie to nie jesteśmy wyjątkiem. Przynajmniej w akurat tym temacie…

    Co jeśli całkowicie zignorujemy kwestię posiadania pozwoleń? Cóż, byłoby mocno głupie, gdybyśmy we właśnie taki sposób podchodzili do tematu pozwolenia budowlanego. W końcu to żadna niespodzianka, że najzwyczajniej musimy w stosownym czasie zgłosić się po potrzebne zezwolenia. Pozostaje mieć nadzieję, iż dobrze zdajemy sobie sprawę z owego faktu. Jeżeli jednakowoż i tak zdecydujemy się zignorować ten temat, musimy najzwyczajniej w świecie oczekiwać kłopotów.

    Np. będziemy musieli zapłacić karę – bardzo często owe kwoty należą do bardzo poważnych. Do tego grozi naszej firmie nawet konieczność rozbiórki. Dom postawiony, wszystko dobrze, ale okazuje się nagle, że mamy problem. Takie kłopoty są w stanie sprawić naprawdę dużo reperkusji. Nikt nie powiedział, iż prowadzenie firmy wykonującej usługi budowlanej jest proste. Jednakże jeżeli będziemy grać według reguł, zapewne wszystko będzie w porządku.

    Nikt nie powiedział, iż uzyskanie zezwoleń jest czymś prostym, przecież polska biurokracja jest bardzo poważnym zjawiskiem, dotyka nawet dzieci. Bądź co bądź raczej nie ma alternatywy. Jeśli chcielibyśmy postawić dom bądź inny budynek, musimy postarać się o pozwolenie. Najczęściej to wyłącznie formalność, ale jaka piekielnie istotna formalność. Nie można o tym zapominać!

Przygotowanie: www.emgraf.pl/torby-bawelniane-z-nadrukiem.html

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.